„Sníh začal padat až ráno. Nejprve jsme vyjížděli do lokality kolem Žebráku, Komárova a Olešné. V terénu máme všechny sypače a ve výše položených místech i traktorové radlice, a to v případě potřeby odklizení sněhu ze silnice,“ popsal ráno průběh údržby silnic za Krajskou správu a údržbu silnic Kladno Bohumil Taraba s tím, že nikde žádné větší problémy na silnicích nebyly.

„Ozvali se nám asi jen dva lidé, myslím že to bylo z Mořinska. Řidiči si stále myslí, že když napadne sníh, tak mi ho hned z té jejich silnice odklidíme. To i přes veškerou snahu nezvládneme. Máme dané limity, a ty někdy dokážeme zkrátit i o polovinu daného času,“ vysvětlil Bohumil Taraba.

Podle meteorologů hrozí kvůli tání napadnutého sněhu a dešti do pátečního rána náledí. „Jsme na to připraveni. Máme i předjednaná nějaká opatření na území Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko a Chráněné krajinné oblasti Český kras. Tam se podle operačního plánu nesolí. V případě, že by skutečně bylo celoplošné náledí, tak bychom v odpovídajících podmínkách i tady silnice solili,“ informoval Bohumil Taraba.