Děti z králodvorské mateřské školky měly vzácnou návštěvu. V jejich vánočně nazdobených třídách je totiž navštívil Mikuláš v doprovodu anděla a dvou zlobivých čertů. Ti si vzali s sebou také obrovské pytle, do kterých chtěli nacpat malé zlobily. Učitelky ale naštěstí své svěřence uchránily, a tak čerti odešli s nepořízenou. Zato Mikuláš a anděl nelenošili a rozdávali dětem plno sladkostí i plyšové hračky.

A jak celá Mikulášská nadílka vlastně probíhala? „Na příchod Mikuláše jsme se nijak zvlášť nepřipravovali, děti se učí tématické básničky během průběhu celého roku. Čertovskou jsme měli naučenou již delší dobu. Děti si jen před jejich příchodem nasadily na hlavy růžky. Bylo vidět, že nemají velký strach, protože si hned začaly s čerty, andělem a Mikulášem bezprostředně povídat,“ přiblížila průběh setkání dětí s nadpozemskými bytostmi zástupkyně ředitele Základní a mateřské školy v Králově Dvoře Hana Šebestová.

„Vůbec jsem se nebál, protože skoro nezlobím,“ řekl odhodlaně Martínek Vitík, když za čerty zaklaply dveře. I Barunka Kantorová z třídy předškoláků měla pro strach uděláno. „Už se na Mikuláše těším, určitě dostanu něco dobrého. Čerta se nebojím, mám dnes svátek, to mě přece nemůže vzít do pekla,“ ubezpečovala se Barunka.