Nejnovější pivovar na Berounsku se nachází v areálu Campu Srbsko. Jeho pivo, Srbecký lok, začalo 23. června letošního roku točit vlastní druh světlého ležáku Petrův ležák, který je pojmenován po otci provozovatelky kempu. Mezi pivními nadšenci má velmi dobrý ohlas. „Takhle pozitivní reakce jsme nečekali, pivo se výborně prodává. Lidé kolikrát říkají, že naše pivo je lepší než Plzeň,“ zhodnotila provozovatelka kempu Pavla Horáčková s tím, že ochutnat pivo do kempu jezdí lidé z různých koutů Česka.

Poloha pivovaru, který se nachází přímo v areálu kempu, návštěvníky mnohdy udivuje. „Kolikrát vědí, že je v Srbsku pivovar, ale nevěří tomu, že pivo vaříme přímo v kempu,“ vysvětlila Horáčková. Hlavní ideou vzniku Srbeckého loku bylo sjednocení milovníků piva. „Z toho důvodu má Srbecký lok v logu dva půllitr se spojenou pěnou,“ objasnila Horáčková.

Pivo navíc slouží charitativním účelům. „Jednu korunu z každého prodaného piva dáváme na místní nadaci Srdce Srbeckého loku, která pomáhá obyvatelům Srbska v nouzi,“ poznamenala provozovatelka kempu.

Dalším z pivovarů v regionu je i rodinný pivovar manželů Mayerových Berounský medvěd, který letos v červnu oslavil 20. let od svého vzniku. Na počest tohoto významného kulatého výročí přišel pivovar s novým dvacetistupňovým světlým speciálem Dobroděj.

V současné době si milovníci piva mohou v pivovaru koupit několik druhů piva, od osmistupňového až po dvacetistupňové. „Pro naše pivo sem jezdí lidé ze všech koutů republiky. Máme opravdu širokou klientelu, mezi níž patří jak milovníci piva, tak pivní odborníci,“ uvedla za pivovar Berounský medvěd Hana Mayerová.

Ti, kterým pivo chutná, si pro něj mohou přijít i v pozdních večerních hodinách. Pivovar jim nabízí nonstop prodej piva, které pochází z chmelu žatecký poloraný červeňák. „Několik let si stabilně držíme košer certifikát, který je udělován na základě splnění přísných hygienických podmínek,“ poznamenala Hana Mayerová s tím, že pivo je připravováno pouze z kvalitních přírodních surovin.

Druhým nejstarším minipivovarem na Berounsku po Berounském medvědovi je pivovar Matuška, který se nachází v Broumech. Založen byl roku 2009 Martinem Matuškou. Ten se v pivovarnickém průmyslu pohybuje od roku 1981.

Pivovar v současné době produkuje přibližně dvacet druhů piva. „Naším nejprodávanějším pivem je American Pale Ale Kalifornia. Velmi dobře se prodávají i klasická česká piva, jako je naše desítka a dvanáctka,“ vyjmenoval zakladatel pivovaru Martin Matuška s tím, že v Česku jejich pivo odebírají podniky z Broum, Berouna, Prahy, Brna a Plzně. „Pivo také exportujeme, třeba na Slovensko, do Španělska, Slovinska a někdy Japonska,“ dodal zakladatel pivovaru. Jeho pivo vyhrálo několik tuzemských soutěží, jako je třeba Pivní pečeť, a s třináctistupňovým Apollo Galaxy pivovar vyhrál dokonce i prestižní soutěž Beer Cup Jokohama v Japonsku.

Všeradický pivovar Všerad, který se nachází v areálu Zámeckého dvora Všeradice, začal s vařením piva 29. dubna 2013. Specializuje se hlavně na ležáky, vaří ale i svrchně kvašené pivo. „Momentálně vaříme tolik, že zcela zaplňujeme kapacitu pivovaru. O naše pivo je velký zájem,“ podotkl sládek Jiří Diviš.

Pivovar Všerad nejvíce prodává čtrnáctistupňový zahraniční speciál IPA, se kterým se v roce 2014 umístil na třetím místě v soutěži Pivní pečeť, kde se utkal s desítkami pivovarů z přibližně 18 různých států. Mezi nejčastější odběratele všeradického pivovaru patří nejrůznější ochutnávkové pivnice a pivotéky jak v Čechách, tak na Moravě. „Naším asi největším odběratelem je pivnice BEERTIME na Smíchově,“ dodal Jiří Diviš s tím, že přibližně 40 procent roční produkce piva se prodá v restauraci Zámeckého dvora Všeradice.

Pivovar Hostomice již pátým rokem vaří spodně kvašené pivo. „V základní nabídce piv máme desítku a dvanáctku světlou a tmavou čtrnáctku. Tak pětkrát nebo šestkrát do roka vymýšlím něco nového,“ vyjmenoval sládek pivovaru Štěpán Kříž s tím, že pivovar prodává pouze sudové pivo.

Stanislav Vaculík