Reaguje tak na dopis, který dostal od starosty města Ivana Kůse. Ten se na ministra dopravy obrátil s několika stížnostmi 
v druhé polovině července, kdy kvůli rekonstrukci dálnice D5 zkolabovala doprava v Berouně a okolí.

„Ministr dopravy přijede do Berouna 23. srpna spolu s generálním ředitelem Ředitelství silnic a dálnic," uvedl pro Berounský deník starosta Berouna Ivan Kůs.

Na setkání se vedení města už začalo připravovat. „Mimo vlastních problémů 
s dálnicí D5 a zmíněnou rekonstrukci chceme na schůzce řešit celkovou dopravní situaci v Berouně," uvedl Ivan Kůs. Chce totiž ministrovi vysvětlit dopravní limity města.

Zároveň s ním chce vyjednat pro město důležitou výjimku na D5, která by nebyla v úseku Berouna a Králova Dvora zpoplatněná. „Chceme, aby kamiony, které do města přijíždějí hlavně od Kladna, nejezdily přes obytnou zónu, ale napojily se co nejdříve na dálnici. Dalším důvodem jsou nehody.

Když se stane nehoda na dálnici, auta sjíždějí do města a komplikují zde dopravu. Chceme mít také opačnou možnost. Pokud se stane nehoda ve městě, ať mají řidiči možnost využít dálnici," přiblížil Ivan Kůs důvody, které chce předložit ministrovi Danu Ťokovi při jeho návštěvě.

V neposlední řadě hodlá starosta otevřít téma jižního obchvatu města, který by Berounu a Královu Dvoru také hodně ulevil. „Byli bychom rádi, kdyby ministr tuto naši aktivitu podpořil," dodal Ivan Kůs.