O uplynulém víkendu provedli berounští policisté na území Berounska kontrolu u osmdesáti osob. „Při této kontrolní činnosti policisté zjistili, že čtyřiačtyřicet osob dodržovalo veškerá nařízení v souvislosti s karanténou a 36 osob se dopustilo přestupku v souladu s nařízení vlády České republiky, z toho 31 osob bylo na místě vyřešeno domluvou a pět osob bylo oznámeno správnímu orgánu," informovala mluvčí policie Jana Šteinerová.

ONLINE ke koronaviru najdete ZDE

Policisté museli vyjet do oblasti Srbska, Velké Ameriky a Svatého Jana pod Skalou. Na pohyb lidí, kdy někteří z nich ani nedodržovali povinné nošení roušek, upozornili policisty starousedlíci.

„Zde bylo zaznamenáno třiašedesát přestupků v dopravě, kterých se dopustili provozovatelé v souvislosti se stáním vozidla mimo vyhrazená parkoviště. Těchto 63 provozovatelů bude oznámeno správnímu orgánu Městského úřadu Beroun," uvedla Jana Šteinerová.

Benzinka. Ilustrační foto
Ceny pohonných hmot klesají. Hrozí i krach některých čerpacích stanic

Obec Srbsko, která se s přílivem turistů potýkala v předchozích týdnech, pak zakázala parkování v celé obci. „Žádáme všechny turisty a návštěvníky, aby po dobu nouzového stavu nejezdili do naší obce. V celé obci a katastru obce Srbsko platí zóna zákazu stání! Omlouváme se, ale chráníme se tím před nákazou koronavirem. Budeme se na vás těšit po ukončení této těžké doby," je napsáno na facebookovém profilu obce.

Policistka Deníku dále řekla, že policie na linku 158 přijímá denně více než tři desítky oznámení spojených se současným stavem, kdy občané oznamují, že se na některých místech zdržuje větší počet osob, nebo na osoby nenosící roušku, osoby po příjezdu z dovolené, které se nikam nehlásí anebo osoby, které vyjíždějí na chaty a chalupy.

„Policie doporučuje vycházet z místa bydliště v nejnutnějších případech a cestování na chaty a chalupy omezit," řekla Jana Šteinerová. Jen v sobotu na linku 158 přijali policisté kolem 100 oznámení spojených se současným stavem a s oznámením porušení přijaktých opatření, které policisté vyjíždějí prověřovat.

Ilustrační snímek
Dopravcům kraj přidá peníze. A zřejmě také ubere spoje

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník