Končí nejen na postu místostarosty, ale také jako radní a člen zastupitelstva. Tuto zprávu Berounskému deníku včera potvrdil sám Josef Urbánek.

K tomuto rozhodnutí se rozhodl po posledním jednání zastupitelstva po dalších výpadech některých členů opozice.

„Veškeré sebelépe odůvodnitelné argumenty města i úřadu byly jimi označeny jako snaha radnice něco skrývat, neudělat včas případně neudělat vůbec. Vzít na vědomí, že na radnici je také jiná práce, nebo že se musí vyřešit technické, případně personální věci, bylo z principu odmítnuto,“ uvádí pro Berounský deník Josef Urbánek.

Nenechte si ujít: Celé vyjádření Josefa Urbánka pro náš Deník, ve kterém vysvětluje své rozhodnutí, vám přineseme v sobotním vydání. 

V současné chvíli tedy vede radnici starostka Šárka Endrlová (Nez. Ber.) a místostarosta Ivan Kůs (ČSSD).

„Nezastírám, že je to problém. Do voleb jsme šli s tím, že Josef Urbánek byl dvojkou na kandidátce Nezávislých Berouňáků s vizí, že pokud ve volbách uspějeme, budeme ho chtít jako místostarostu právě pro oblast dopravy a sportu,“ připomněla Šárka Endrlová.

„Máme v zastupitelstvu 
z naší kandidátky i z dalších uskupení řadu kvalitních lidí, ale nikoho, kdo by byl připraven převzít toto místo,“ dodala starostka.

Na dubnovém zasedání zastupitelstva tak bude starostka předkládat provizorní rozdělení gescí. Nyní totiž všechna agenda po Josefu Urbánkovi přechází na starostku. Zároveň složí slib nová zastupitelka Eva Chlumská (Nez. Ber.), která skončila po volbách jako první náhradník.