Jindy opuštěnou louku lemovala řada stanů, navíc se nad ní vznášelo několik desítek větroňů. Modelářský klub LMK 216 z Králova Dvora zde pořádal soutěž rádiem řízených modelů větroňů mezinárodní kategorie F3J.

„Celkem se zde představilo třiadvacet soutěžících z celé republiky. Nechyběli ani reprezentanti z letošního mistrovství světa, které skončilo před dvěma týdny a konalo se na Slovensku v Martině,“ uvedl za pořadatele Jiří Rajšner. „Naše družstvo vybojovalo titul mistrů světa v družstvech, umístilo se před týmy Nového Zélandu a Slovinska,“ upřesnil Jiří Rajšner.

Princip závodu je takový, že pilot hledá a využívá teplé stoupavé proudy, které model vynesou do výšky. „Létají se takzvaná základní kola, kterých bylo naplánováno osm, přičemž se jeden nejhorší výsledek škrtá. Modely startují pomocí elektrického navijáku a silonového vlasce,“ vysvětlil Jiří Rajšner s tím, že tyto lety jsou na deset minut a přistává se na určený bod.

Následují dvě finálová kola, která se létají po dobu 15 minut. Do finále postupuje šest nejlepších ze základních kol. Oba finálové lety zaletěl nejlépe Martin Rajšner z pořádajícího LMK Králův Dvůr a stal se celkovým vítězem závodu. Na druhém místě se umístil Jiří Duchan z LMK Františkovy Lázně a třetí příčku obsadil Jaroslav Vostřel z LMK Litomyšl.

Závod u Hostomic patřil do nominačních závodů, ze kterých se vybírá reprezentace pro MS a ME. Do výběru reprezentace se počítá celkem šest závodů, na některé se mistři tichého letu teprve chystají.