Hokejový šampionát potrvá do 20. května a příznivci hokeje uvidí zajímavá utkání celkem šestnácti týmů. Ty budou rozděleny do dvou skupin. Český tým hraje ve skupině A. Letošní mistrovství světa v hokeji tak nabídne fanouškům neuvěřitelných 64 zápasů. Každý zápas budete moci sledovat ve svých televizích anebo na internetu. Mnozí fanoušci si budou chtít pravděpodobně užít hokejovou atmosféru a vyrazí na některý z hokejových zápasů přímo do Dánska, jiní se spokojí s hromadným fanděním u velké televizní obrazovky v některé z místních hospod či sportbarů.

„Na hokej chodím pravidelně do naší hospody v Praskolesích. Když byla zimní olympiáda, tak ji majitel kvůli zápasu otevřel klidně i před pátou hodinou ráno. Hospoda je vždy plná hokejových fanoušků. Těch, kteří kvůli zápasu zůstanou v klidu doma, je jen pár. Už se na sobotu domlouváme,“ poznamenal Josef Bartoš.

Fandit českým hokejistům budou i obyvatelé Žebráku. Zde se sejdou u obrazovek v bowlingbaru na náměstí a U Hroznu. „V bowlingbaru je velká promítačka, která nám televizní přenos hokejového zápasu promítne na zeď. Už se na sobotu moc těším. Fandění našim hokejistům doma nemá ten správný náboj. Když fandíte někde ve společnosti dalších lidí, je to zážitek. Sdružíte se s nimi a hokejový zápas pak i jinak prožíváte. Je to velký zážitek. Samozřejmě, že u něho pijete i pivo,“ vysvětlil Jan Podskalský ze Žebráku.

V Králově Dvoře mohli dříve příznivci hokeje sledovat televizní přenosy ze šampionátu také v restauraci U Bělohlávků. Letos tam už žádný zápas neuvidí. „Televizi jsme zrušili. Kdo by platil ty poplatky za ní,“ vysvětlil jeden ze spolumajitelů restaurace.

Králodvorští si tak na některý z hokejových zápasů mohou zajít do místní sportovní haly. V tamní restauraci je velká televizní obrazovka. „Přiznám se, že mě bude nejvíce zajímat finálový zápas. Hokej budu ale sledovat doma. Maximálně kdybychom se dostali do finále, tak bych ani na ten finálový zápar vyrazil s partou do restaurace v naší sportovní hale,“ prozradil starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Těch, kteří budou mistrovská hokejová utkání sledovat doma je většina. „Mám rád, když si mohu důležitá utkání vychutnat sám a v klidu doma. V hospodě jsem se na hokej či fotbal ještě nikdy nedíval. Pokaždé se mnou fandí manželka,“ nechal se slyšet Roman Sedzický s Berouna. Ředitel počapelské základní školy Vladimír Krabec je nadšený hokejový fanoušek. Každé mistrovství v hokeji prožívá společně i se svými žáky. Trenér českého národního týmu Josef Jandač je jeho bývalý žák.“ Kdysi jsem ho učil na Základní škole v Loděnici. Měl jsem ho v sedmé a osmé třídě,“ upozornil Vladislav Krabec.

Josef Jandáč se narodil v roce 1968 v Berouně. Od malička však vyrůstal v obci Chrustenice u Berouna, kde také poprvé obul brusle.¨Ještě mu nebylo osm let a už honil puk na zimním stadionu v Berouně, kde se zařadil do přípravky tamního týmu. Ve čtrnácti letech si jej z Berouna vytáhlo do svého dorosteneckého týmu prvoligové Kladno.

Na Berounsku mají své kořeny další úspěšní hokejisté. Je to útočník českého týmu Martin Růžička. V Berouně se narodil v roce 1985. Dalším vynikajícím hokejistou, který vyrůstal v Berouně a hrál v české reprezentaci je, Jiří Fišer. Ten si zahrál na Mistrovství světa v roce 2005.