Pro jeho klub Taneční centrum R.A.K. Beroun, které soutěž pořádalo, to bylo velké překvapení, i když trenér Jan Liška Standovi věřil. Nyní čeká dvanáctiletého tanečníka, který v sólech soutěží teprve první rok, mistrovství Evropy. Bude konat v Prostějově.
Jak ses dostal k tancování?
To, že bych mohl tancovat, mě napadlo již ve školce. Učitelky tvrdily, že mám pro tanec nadání. Nakonec jsem se k němu dostal ve čtvrté třídě, kdy mě mamka přihlásila do Tanečního centra R.A.K. Beroun.
Jak vypadaly tvoje taneční začátky? Trénoval jsi hned street dance show nebo jsi musel projít nějakou pohybovou průpravou?
Něco jako pohybovou průpravu jsem absolvoval. Učili jsme se na ní základy více tanečních stylů. Pak ale zvítězil street a po půl roce jsem se spolu s Janem Liškou rozhodl pro soutěžní tancování.
Pamatuješ si na svoji první soutěž?
To bylo před dvěma lety v Praze v Kongresovém centru na mistrovství Čech a Prahy, kde jsme s formací skončili na třetím místě. To, že budu tancovat sóla, jsme se s Honzou rozhodli až tento rok.
O tomto víkendu jsi tedy vyhrál svou kategorii. Co jsi tančil a čekal jsi to vůbec?
Soutěžil jsem zde s choreografií Motorkář a rozhodně jsem nečekal, že zvítězím. Bylo to docela překvapení a jsem za to hrozně rád.
Předcházeli titulu mistra republiky nějaké další uspěchy?
Ano. Před mistrovstvím jsem se zúčastnil ještě dvou soutěží v disco dance, a to v Ústí nad Labem a v Jablonci nad Nisou. Na obou soutěžích jsem skončil první.
Dřina na trénincích se tedy vyplatila. Jak často vlastně trénuješ?
Třikrát týdně. V úterý a ve čtvrtek hodinu a půl a v pátek hodinu. Taneční hodiny bývají dost pestré a občas je to velká dřina, která však stojí za to.
Máš nějaký taneční vzor?
Kromě mého trenéra Jana Lišky je to tanečnice Sofia Boutella. Ta je hodně dobrá a je vzorem celé řady tanečnic a tanečníků.
A co nějaký taneční cíl? Čeho bys chtěl do budoucna dosáhnout?
Jasný taneční cíl zatím nemám, ale určitě budu ještě několik let naplno tancovat, protože mě to hodně baví.

Taneční centrum R.A.K. Beroun si včera vytančilo ještě další tři první místa. Mistrovství České republiky vyhráli děti, junioři i dospělí, a to v nové kategorii synchro dance. Na devátém místě ve street dance show skončila formace dospělých tanečníků pod vedením Jana Kravce.