Nic nového, pátrání stále pokračuje. To jsou jediné informace, které má policie ke zmizení 21letého Petra Šmída z pražských Modřan, jenž o víkendu odešel z domova. V dopise, jímž se loučí se svými blízkými, napsal, že chce ukončit život v Americe. Podle vyšetřovatelů to zřejmě neznamená, že míní hledat naplnění životních snů v zámoří, ale že naopak hodlá vykročit vstříc smrti. Protože pohřešovaný má velmi úzký vztah k lomu Velká Amerika na Berounsku, kriminalisté se strachují, že jeho poselství lze číst jednoznačně: chce v této lokalitě spáchat sebevraždu!

Poslední stopa po pohřešovaném se vztahuje k nedělnímu odpoledni, kdy byl jeho pravděpodobný výskyt zazna〜menán v obci Mořina na Berounsku. Tedy právě v oblasti, kam měl mladík podle předpokladů namířeno.

Stále také platí, že jakékoli informace o hubeném, asi 177 cm vysokém mladíkovi s rovnými blon〜ďatými vlasy přivítají policisté na tísňové lince 158. ⋌S mladíkem se měli pohybovat dva kamarádi muž ve věku 22-23 let, cca 180 cm vysoký, střední postavy, odbarvené vlasy na výrazně černou barvu - afro zacuchané vlasy, česané na pěšinku do stran, délka asi do půli ramen, viditelně šilhá na levé oko. Druhý muž ve věku 22-23 let, cca 180cm vysoký štíhlá postava, oválný obličej, rovné dlouhé černé vlasy, obarvené, mastné s patrnými odrosty, délky do půlky zad. I o těchto mužích přijme policie jakékoli informace.