Ceny jejich zboží jsou totiž 
i poloviční než v obchodech. Koupi tak levného mobilního telefonu většinou každý podlehne. Stejně tomu bylo i v případě devatenáctiletého muže z Berounska. Ten také podlel lákavé ceně a rozhodl se, že si inzerovaný mobilní telefon Apple iPhone5 nabízený za částku 9800 koupí.

Prodávající s kupujícím komunikoval prostřednictvím e-mailové adresy. Telefonní číslo neuvedl. Kupujícími dal číslo účtu, na který chtěl poslat peníze. Ten mu je na něj také zaslal, a to všechny. „Peněžní transakce proběhla bez problémů a po ní prodávající přestal s poškozeným komunikovat. Devatenáctiletému mladíkovi tak vznikla škoda ve výši 9800 korun," uvedla mluvčí berounské policie Lenka Křišťálová.

Policie, která po podvodníkovi pátrá, opět apelujeme na kupující, kteří využívají internetových portálů, aby byli obezřetní.

„Prodávajícího by si měli prověřit a nebo by měli nakupovat je z ověřených e-shopů," nabádá Lenka Křišťálová.

První věc, na kterou je potřeba si dávat pozor, je hlavně velmi nízká cena zboží ve vztahu k těm obvyklým.
„Také jsem málem na takovou nízkou cenu naletěl. Chtěl jsem ale po prodávajícím poslat podací lístek. Samozřejmě, že mi poslal padělaný. To se pozná. Tak jsem si od něj telefon nakonec nekoupil," svěřil se Karel Sokol.