Místostarosta Berouna Michal Mišina se tuto nepříjemnou zprávu snažil zvrátit na jednání, které se konalo před několika dny, ale neúspěšně.

Původně přitom Beroun počítal s variantou, že se rekonstrukce mostu který je v havarijním stavu, odloží na rok 2018. V příštím roce se totiž plánuje i velká rekonstrukce Plzeňské ulice a spojení těchto dvou velkých oprav bude pro dopravu v Berouně smrtelnou ránou.

Obě akce jsou přitom krajskou záležitostí. „Snažil jsem se na tuto skutečnost při schůzce poukázat. Jak se ale zdá, jiná varianta než oprava mostu v roce 2017 neexistuje.

V roce 2018 by se totiž most nemohl opravovat kvůli nového koridoru," uvedl Michal Mišina Berounskému deníku fakta, která získal po jednání na kraji. Jak se ukazuje, informace o možnosti opravy mostu až v roce 2018 se nezakládala na pravdě. Dnes se můžeme jen dohadovat, zda se nejednalo o předvolební tah, nebo třeba zkreslení informací. Na faktu to ale nic nemění.

V současné době vidí Michal Mišina hlavní cíl. A to zkrátit úplnou uzavírku mostu na co nejkratší termín. Možnost úplně se vyhnout rekonstrukci totiž není správná cesta.

Most je ve špatném stavu a mohla by pak nastat podobná situace jako v Loděnici, kdy byl most uzavřen ze dne na den.

„Víme, že to pro lidi bude velmi omezující, proto se snažíme stáhnout termíny uzavírky na minimum. Zatím je vše v jednání. SE stavbou by se mělo začít na jaře," dodal Michal Mišina.

Podle jeho slov by uzavírka mohla začít platit nejdříve od poloviny března. V současnosti se snaží domluvit, aby kyvadlový provoz na mostě byl zprovozněn už v září.

Situace zkomplikuje život především obyvatelům Zavadilky Jarova, Tetína, kteří budou muset při cestě do Berouna využívat několikakilometrovou objížďku. Proti úplné uzavírce mostu od začátku bojuje starosta Tetína pan Hrdlička. Jak se ale zdá, bez úplné uzavírky mostu na Zavadilku se oprava neobejde.

Řidiči Berouna se navíc mohou nyní jen modlit, aby nepřibyla další uzavírka na dálnici. V tu chvíli by byl Beroun neprůjezdný.