Stávající most je ve špatném stavebním stavu, ale má i nevyhovující šířku. „V rámci opravy bude snesena stávající nosná konstrukce včetně demolice opěr a bude nahrazena novým železobetonovým rámem o jednom poli. Proběhne i frézování přilehlé vozovky," uvedla mluvčí radnice Adéla Felklová.

Rekonstrukce, která je v režii Středočeského kraje jako vlastníka mostu, se dotkne řidičů. Pro chodce zhotovitel stavby ještě před demolicí mostu vybuduje dřevěnou lávku pro pěší. Lávka bude bezbariérová a dobře zabezpečená pro pohyb chodců.

Řidiči se ale budou muset připravit na objížďku. „Obousměrná objížďka povede přes Vráž, Loděnice a Svatý Jan. Na termínu uzavírky se na společném jednání dohodli zástupci městského úřadu Beroun, dopravce Probo Bus, ROPIDu, Krajské správy a údržby silnic, vedoucího zhotovitele stavby a dotčených obcí," upozornil starosta Berouna Ivan Kůs.

Autobusové obslužnosti Hostima se uzavírka dotkne jen minimálně. „Do Hostima bude zajíždět téměř stejný počet spojů, nedojde k žádné razantní redukci," říká vedoucí provozu Probo Bus Vladimír Káš. Jiný případ je Lištice, kde se autobus kvůli šířce komunikace nebude moci otočit, a tak sem autobusy nezajedou. „Jak jsme zjistili, z Lištice se do berounských škol nepřepravují žádné děti, proto chceme zatím nechat lištickou autobusovou zastávku neobsluhovanou," říká Vladimír Káš.

„Zvažujeme také, že z provozních důvodů omezíme víkendové a večerní spoje linky H především se zajížděním do nemocnice, které jsou v současné době jen minimálně využívány. Linka A zajištující většinu obslužnosti trasy by tyto cestující převzala," uzavírá zástupce Probo Busu.