V současné době je stíhán vazebně a v případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Berounským kriminalistům se podařilo zjistit, že si zadržený dealer prodejem tvrdé drogy pervitin vydělával od začátku roku 2013 až do současné doby. Tedy téměř dva roky. Za tu dobu prodal narkomanům desítky dávek, a to převážně v katastru obce Hořovice a v jejich nejbližším okolí.

Jedna ze zákaznic zemřela
Jedna z žen, které tento distributor drogu pravidelně dodával, spáchala v nedávné době sebevraždu. Zatím se však nepodařilo prokázat, zda sebevražda ženy přímo souvisí s drogovou závislostí.

„Kriminalisté mu prokázali desítky případů jednotlivých prodejů pervitinu. Muž pochází z okresu Beroun a v minulosti nebyl za obdobnou trestnou činnost stíhán," uvedla k případu mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Vazebně stíhaný muž není pro policisty neznámou osobou. V předchozích letech byl odsouzen za majetkovou trestnou činnost a neplnění vyživovací povinnosti.

V souvislosti s úmrtím jeho odběratelky pervitinu kriminalisté varují všechny uživatele drog. „Závislost na návykových látkách, včetně marihuany, může vyvolat toxickou psychózu. Jde o psychickou poruchu podobnou schizofrenii. Při závažnějším průběhu tohoto onemocnění může být jedinec nebezpečný sobě i ostatním," upozornila Marcela Pučelíková.
Příznaky, kterými se psychóza projevuje, jsou obvykle velmi nepříjemné a v některých případech nutí nemocného jednat tak, že se stává nebezpečným pro sebe nebo pro své okolí.

Závislý na drogách je nebezpečný
V rámci bludného zpracování reality může dotyčný například vyskočit z okna před domnělým nepřítelem či zaútočit na své blízké. Zároveň však ale může vést i k sebevražedným sklonům. Toxická psychóza by měla být vždy řešena ve spolupráci s lékařem psychiatrem, a to vzhledem k závažným následkům, které v případě, že zůstane neléčena, hrozí.

Většina uživatelů marihuany ráda tvrdí, že je její kouření pro jejich organismus neškodné. Není to ale pravda. V případě, že ji někdo užívá intenzivně každý den, napáchá to na lidském organismu nevratné škody. To potvrzuje i šestadvacetiletý Luboš z Berouna.

Luboš ztratil krátkodobou paměť
„Hulil jsem jedenáct let. Začal jsem asi ve čtrnácti letech a každý den jsem vykouřil zhruba 5-7 jointů denně. Marihuanu nebylo a není problém sehnat. Většina huličů si ji pěstuje doma. Já měl na chatě několik rostlin," uvedl mladý muž.
Luboš nejprve žádné změny na sobě nepociťoval, pak ale začal zapomínat na schůzky, co mám koupit a musel si všechno psát na papírky. Došlo to tak daleko, že si musel pořídit nástěnku a na ní si ty papírky dával. „Přestala mi sloužit krátkodobá paměť," popsal svůj problém Luboš.

Kvůli kouření jointů se Luboš rozešel i s přítelkyní. „Vyčítala mi mé nálady a jejich prudké změny. Trpěl jsem často depresemi a byl na ni hrubý. Nedokázal jsem pořádně vnímat realitu. Nic pro mě nebyl problém a také jsem nic neřešil. Dostala mě z toho až má nová přítelkyně. Bydlíme spolu a já jsem už rok čistý," uvedl Luboš s tím, že odvykání byla neskutečná hrůza.
Téměř měsíc nemohl v noci spát. Musel si brát prášky na spaní a trpěl chvěním a bušením na prsou.
„Byl jsem z toho strašně zoufalý a nebýt Katky, tak jsem to nevydržel. Všem, co s tím svinstvem chtějí přestat, držím palce," dodal mladý muž.