Největší dobrovolnická akce v České republice vylákala z tepla domovů stovky obyvatel regionu.

Uklízelo se v obci Všeradice, a to hlavně kolem místní železniční zastávky, ale i v obci Koněprusy a Bítov. V Lochovicích zase v sobotu pořádali sběr nebezpečného odpadu a v Otročiněvsi pomáhali místní myslivci obyvatelům obce s likvidací nepotřebného železného šrotu.

„Sběr železného šrotu pořádáme v obci každý rok. Myslivci se v něm pravidelně střídají s místními hasiči. Letos se ale ve sběrnách platí za železný šrot velmi málo. Takže se nám takováto akce nevyplatí. Ale děláme ji pro lidi," upozornil starosta Otročiněvsi a předseda Mysliveckého spolku Habrový potok Josef Šinkner s tím, že obyvatelé obce už s touto akcí vždy na jaře počítají a těší se, že se při ní zbaví nepotřebných věcí.
„Nemůžeme je proto zklamat," dodal Josef Šinkner.

Po obci v sobotu jezdily celkem čtyři skupiny myslivců a pomáhaly starším občanům vynášet těžké kusy šrotu z domů a dvorků .

„Jsem ji za to moc vděčná. Jsou moc hodní. Já bych to bez jejich pomoci nezvládla. Mám doma spoustu staré a nepotřebné drátěnky a díky nim se jí zbavím," poznamenala Marcela Krobová.

O sběr železného šrotu byl letos v Otročiněvsi velký zájem. Lidé myslivce sami odchytávali a žádali je o pomoc. Obec budou myslivci uklízet ve středu.