„Dnešní akci jsem dal dohromady Radimem Šímou, který v Hořovicích vede Klub ochránců přírody a myslivecký kroužek. Pomohli nám také děvčata z občanského sdružení Pohoda z Nového Jáchymova a našeho občanského sdružení. Škoda, že nám nevyšlo počasí, ale jak vidíte, dětem ani dospělým, déšť moc nevadí. Dětí je tady kolem třiceti. My, jako myslivecké sdružení Habrový potok, děláme pro místní děti každoročně nějakou akci. Pro letošní rok jsme se dohodli na odpoledne s myslivci," uvedl k sobotní akci starosta Otročiněvsi a člen mysliveckého sdružení Habrový potok Josef Šinkner.

Myslivecké sdružení na dětskou sobotní akci uvolnilo asi sedm tisíc korun, za které se nakoupily různé ceny pro děti jako například spací pytle, karimatky, batohy i plyšáky.

Součástí akce bylo poznávání rostlin, zvířat, dravců a také přehlídka loveckých psů. „Máme jich zde dvanáct různých ras. O každé rase dětem něco povíme. Pak zde máme také Pavla Moulise z Rokycan. S tamními ochranáři hodně spolupracujeme," vysvětlil Josef Šinkner.

„Déšť mi nevadí. Doma bych se nudil a tady s myslivci je to fajn. Už jsem si i zastřílel a zkusil seřadit podle druhu zvířata. Celkem se mi dařilo," svěřil se desetiletý Karel Novotný.

Na akci do Otročiněvsi přišli místním myslivců pomoci i myslivci z okolních obcí, kteří jsou s nimi ve sdružení Habrový potok. Ve sportovním areálu za obcí byli myslivci z Nového Jáchymova, Hudlic i Nižboru.