Dotaz, zda radnice chystají nějakou upomínkovou akci, či vzdát čest Karlu Gottovi přejmenováním například ulice, budí v tuto chvíli spíše údiv. Těžko však soudit, zda to je kvůli tomu, že nechávají podobné události na iniciativě občanů, nebo je zpráva pořád ještě příliš čerstvá a vedení radnic nestihla zareagovat.

V Berouně tak nevyvěsili černou vlajku, nechystají kondolenční knihu, ani vzpomínkovou akci. „Karel Gott nebyl občanem Berouna, s vedením radnice jsme o tom nejednali,“ odpověděla starostka Soňa Chalupová na dotaz, zda se chystá nějaká vzpomínková událost v Berouně.

Koncert neplánuje uspořádat ani berounská základní umělecká škola. „Z lidského hlediska jsme si ho velmi vážili a je nám to velmi líto,“ řekla ke smutné zprávě o smrti zpěváka Martina Rajtmajerová, ředitelka Základní umělecké školy Václava Talicha Beroun.

Poměrně stručné odpovědi mají i další města v regionu: na dotaz, zda se nějaká událost chystá v Králově Dvoře, odpověděl starosta Petr Vychodil stručným „ne“; místostarosta Hořovic Ondřej Vaculík řekl, že zatím se o ničem takovém nejednalo. Žebrácký místostarosta Petr Beránek uvedl, že starosta města byl dosud pryč a nepodařilo se zatím o věci hovořit.

Vedle měst se nechystá žádný upomínkový kulturní program ani v Klubu Labe Hořovice. „Zatím nic neplánujeme,“ řekl Jan Procházka, který působí jako produkční a programový pracovník klubu.

Podle Přemysla Landy, ředitele Městského kulturního centra Hořovice, by ale mohl být zájem například o promítání dokumentárních filmů o Karlu Gottovi. „Zatím nic neplánujeme, lidé se ani po žádném programu neptali. Uvidíme, co bude v průběhu následujících dní v nabídce distributorů. Jistě se objeví různé dokumentární a vzpomínkové filmy,“ vysvětlil.

Zajímavostí ale je, že se v hudebním obchodě CountryObchod, který sídlí v Berouně – Závodí, objevily slevy na desky Karla Gotta. „Zájem je větší, možná až trojnásobný,“ řekl Jiří Konc, provozovatel obchodu. Lidé tak chtějí CD s písněmi Karla Gotta. Třebaže podle slov Jiřího Konce v posledních letech vycházely kompilace jeho nejlepších písní, dá se očekávat, že se objeví takové nová vydání.