„Jde o slavnostní ukončení nejen školního roku, ale vůbec celé jedné etapy těch dětí, kteří tu byly s námi tři i čtyři roky. S paní učitelkami se snažíme každoročně vymyslet jiné téma. A když kolegyně přišly s nápadem udělat muzikál Mýdlového prince, v němž se objevuje titulní písnička Časy se mění, řekla bych, že s ohledem k uplynulému roku jiný a lepší název letos být nemohl,“ uvedla zástupkyně ředitelky Jitka Marešová.

Letošní besídka je věnována ředitelce mateřské školy Jitce Haklové, která ji kvůli dočasné nemoci nemohla uvést a zúčastnit se. „Její práce je tu nesmírně vidět a moc si toho vážíme,“ dodala Jitka Marešová.

Ze slavnostního rozloučení s předškoláky v Mateřské škole Sluníčko v Berouně.
Ceremoniál na rozloučenou: v mateřské škole Sluníčko pasovali děti na školáky

Besídkou se rozloučili jen s částí dětí. „Celkově odchází do školy 48 dětí. A protože jsme velká školka, vystoupení musíme dělat nadvakrát i kvůli covidu. Takže jsme se letos rozhodli udělat besídku na dvě etapy,“ řekla Jitka Marešová.

Tento den se rozloučily třídy Srdíčková, Sluníčková a Kvítečková a následujíc den to byly třídy Berušková, Motýlková, Zvonečková a Písničková.