Představily se na ní děti z oddílu krasobruslení tělovýchovné jednoty v Žebráku i krasobruslaři z Příbrami.

Na led vyjely pohádkové postavy, i název akce byl pohádkový. První lední revue nesla podtitul Šíleně smutná princezna. Krasobruslaři a diváci ale smutní rozhodně nebyli.

Pořadateli byli zástupci oddílu krasobruslení ze Žebráku. Příprava první revue nebyla vůbec jednoduchá. Snaha pořadatelů se nakonec vyplatila. „Lední revue zhlédlo v pátek dopoledne několik set školáků. Další návštěvníci zaplnili ochozy při večerním představení," uvedla předsedkyně oddílu krasobruslení TJ SPARTAK TOS Žebrák Michaela Váňová.

A co by v žebráckém oddílu krasobruslení chtěli v budoucnu dokázat? „Docílit co nejlepších výsledků. Byli bychom rádi, kdyby do oddílu docházelo více holčiček, abychom mohli dát dohromady synchronní bruslení, které nyní na revue představili krasobruslařky z příbramského klubu. Na to je třeba nejméně dvanáct dětí podobného věku," prohlásila Michaela Váňová s tím, že do žebráckého oddílu krasobruslení se mohou přihlásit další děti. Ty mohou začít brusli už ve čtyřech letech. Kromě malých dívek jezdí v žebráckém bruslařském klubu ale například i patnáctileté dívky.

Trénink krasobruslařů nekončí s ukončením zimní sezóny. Mimo ledovou plochu se konají takzvané suché tréninky v tělocvičně. V létě se koná soustředění na ledě.