„Na start se postavilo 148 jezdců, dorazili členové spolků z Rakovníka, Kublova či Žebráku," sdělil za pořádající Moped team Praskolesy Oldřich Černý s tím, že na odtahovém voze skončili a trasu nedokončili pouze dva účastníci.

Trať o délce 70 kilometrů vedla napříč regionem. Mopedisté projížděli přes Hořovice, Felbabku, Jince, Hluboš, Bukovou, Hostomice, Osov, Neumětely či Lochovice. „V Jincích a v Osově byly dvě desetiminutové přestávky, abychom se všichni sjeli. Delší, hodinovou přestávku v Bukové využili jezdci k občerstvení," doplnil Oldřich Černý.

Čekání na návrat jezdců zpátky na praskoleské náměstí, kde byl zároveň start i cíl jízdy, zpestřil přítomným návštěvníkům a divákům doprovodný program. Na návsi na louce se uskutečnila tradiční výstava traktorů a před budovou školy vystoupil se svou trial show s kaskadérskými prvky Lukáš Petráček. Kdo měl hlad, přišly mu vhod vepřové hody.

„Po dojezdu čekala na všechny tombola a byly vyhlášeny tři ceny pro nejstaršího, nejmladšího a nejvzdálenějšího účastníka Praskoleské jízdy," upřesnil Oldřich Černý za pořadatele, kteří byli s letošním ročníkem spokojení. „Měli jsme strach z předpovědi, ale nakonec se počasí vydařilo," dodal.

Mopedisté zaplnili silnice v regionu také první květnovou sobotu, kdy spolek v Žebráku pořádal v pořadí již 17. ročník Spanilé jízdy. Z tamního náměstí na trať dlouhou 70 kilometrů vyrazilo 347 jezdců.