Mezi pořadatele rozdělili 1,5 milionu korun, o pět tisíc více než loni.

Z celkových 49 žádostí o grant nakonec zastupitelé podpořili 42 projektů. „Tři projekty byly navrženy jako samostatné položky, které budou financovány přímo z rozpočtu města. Jedná se o další ročník Skate and Rock show, dále festival Berounské hradby a nový projekt Street Gallery,“ uvedla mluvčí berounské radnice Pavla Švédová.

Zbývající čtyři projekty město nepodpořilo, protože se podle názoru Komise pro kulturu a kulturní dotace nejednalo o akce kulturního charakteru.
Zastupitelé každoročně podporují celoroční projekty. Z této skupiny pořadatelů kulturních akcí si nejvíce odnese Miloš Kebrle, a to 525 tisíc korun. Plzeňka letos od města dostane 83 tisíc korun, Jiná Káva 64 tisíc korun. Herci první generace obdrží z města 55 tisíc korun, Slavoš pro svoje kulturní aktivity dostane téměř 74 tisíc korun.

Beroun ale podporuje i jednorázové akce. Na dětský den R. Svaté vyčlenili 4600 korun, stejnou částku dostane Jungmannova základní škola na akci Hledá se slavíček a Marek Bureš pro Rock pro Beroun.

Z jednorázových akcí se na jednu z největších podpor jednorázových akcí můžou těšit pořadatelé Berounského masopustu, kteří od města získají 21 tisíc korun. Právě masopust bude zároveň jednou z prvních společenských událostí ve městě, na které se můžete letos těšit. Masopust se totiž koná na Husově náměstí v sobotu 25. února.

Beroun podporuje kulturu ve městě formou grantů již řadu let. Příjemci dotace musí ve stanovené lhůtě pak městu předložit vyúčtování včetně všech náležitostí stanovených zákonem.