„Nemám z toho radost, vyhovuje mi více nádraží na Závodí. Mrzí mě, že bude zrušené. Jezdím do Berouna do práce z vesnice a představa, že dojedu před vlakové nádraží a budu muset čekat na městskou linku, abych se dostala do města, není příjemná. Jenže jít od vlakového nádraží do centra města pěšky se mi moc nechce. Cesta pod dálničním mostem a přes Litavku mně prostě nepřijde bezpečná," svěřila se se svými obavami jedna z věrných čtenářek Berounského deníku.

Přesun autobusového nádraží stejně jako zrušení nádraží na Závodí je ale nezvratný. Stavbu za několik desítek milionů hradí z podstatné části Česko – švýcarské fondy. Kromě samotného nádraží bude cestující čekat komfortnější prostředí. Za ušetřené peníze budou zastřešeny všechny zastávky a lidé se dočkají i moderního informačního systému. „Jedná se o venkovní LED panel s odjezdy autobusů a dva LCD monitory, jeden v nově budované čekárně a jeden v nádražní hale Českých drah. Na novém autobusovém nádraží se počítá s výstavbou těchto moderních prvků, které mají za cíl cestující lépe informovat o odjezdech autobusů," uvedla starostka Šárka Endrlová.

Systém bude mít internetové připojení, což umožní automatickou aktualizaci dat jízdních řádů. „Cestující bude technika informovat o čísle linky a spoje, cílové stanici, času odjezdu, čísla stání na autobusovém nádraží a případně o aktuálním zpoždění," dodala Šárka Endrlová. Nové autobusové nádraží má začít fungovat v prosinci.