Velkolepé přípravy na oslavu 20. narozenin medvědích hrdinů Kuby a Matěje mají za sebou také děti ze školní družiny v Berouně-Závodí. „Každé naše oddělení se na něčem podílelo, každé oddělení si pro naše medvědí miláčky něco připravilo,“ řekla Květa Hrbáčková, vrchní vychovatelka.

Jedno z prvních překvapení pro medvědy byla účast na literární soutěži, kterou vyhlásila městská knihovna. „Šlo o sepsání pohádky o medvědech. Z naší družiny se do soutěže zapojilo 2. a 4. oddělení. Děti od Veverušáků k pohádkám namalovaly i obrázky,“ vyprávěla Květa Hrbáčková.

Vyvrcholením příprav na oslavy byla výroba dortů pro Kubu a Matěje, při tom děti zavzpomínaly i na Vojtu, který již nežije. Děti ze 4. oddělení pracovaly po skupinách v ostatních odděleních. „Když bylo vše hotovo, uschovali jsme dorty do chladu, abychom je mohli předat medvědům. Vždyť ještě před oficiální oslavou chodí naše družina za medvědy,“ podotkla vychovatelka.

Přijít se podívat na medvědí narozeninovou oslavu můžete také vy. Čeká na vás krmení medvědů, předávání dárků, narozeninové vzpomínání, pohybové hry a výstava fotografií Pavla Palusky. Popřát přijde medvědí táta Václav Chaloupek a medvědí kmotři z Českého Krumlova: Jan Míša Černý a Radek Černý.