V současné chvíli stále platí v České republice první stupeň ohrožení terorismem a během celého roku jsou nastavena zvýšená bezpečnostní opatření.


„Přestože policie v současné chvíli nemá žádné informace, které by směřovaly k přímému ohrožení našeho státu, připravujeme v souvislosti s vánočními svátky adekvátní bezpečnostní opatření, která budou přizpůsobena a plánována vždy podle konkrétní situace a ohlášených akcí. Policejní hlídky budou dohlížet na vánoční trhy, koncerty, rozsvícení vánočních stromů a podobně. Prostě na místa s větším počtem účastníků. Daná opatření a počty policistů přizpůsobíme každé konkrétní akci,“ vysvětlila mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.


Svoji pozornost policisté zaměří také na obchodní centra, prostředky městské hromadné dopravy a pod větší kontrolou budou i hřbitovy, kam lidé v předvánočním čase míří uctít památku svých blízkých.


V pohotovosti budou stejně jako v předchozích letech i kriminalisté. „Ti se zaměří zejména na činnost kapsářů, kteří využívají předvánočního shonu a větší zranitelnosti potenciálních obětí. Ráda bych upozornila občany, aby dbali zvýšené ostražitosti zejména v souvislosti s kapsáři a drobnou pouliční kriminalitou,“ upozornila Marcela Pučelíková s tím, že během Vánoc v této oblasti zaznamenává policie velký nárůst případů.