Berounská radnice umožnila odstředy všem svým občanům podepsat se do kondolenční knihy, kterou najdou v obřadní síni berounské radnice.

Bližší informace poskytla mluvčí radnice Pavla Švédová: „Kondolenční kniha zde bude vystavena ve středu 21. 12. v 10 hodin, kdy se do ní jako první podepíše starostka města spolu s místostarosty. Kondolenční kniha poté bude vystavena pro veřejnost k podpisům, a to až do pátku. Ve středu od 10 do 17, ve čtvrtek od 8 do 14 a v pátek od 8 do 12 hodin.”

Obřadní místnost je přístupná rovněž pro hendikepované spoluobčany. Bezbariérový přístup je z ulice Na Příkopě.

Třídenní státní smutek ukončí v pátek pohřeb Václava Havla. „Berounská radnice proto vyzývá všechny své občany, spolky, firmy i pořadatele, aby zvážili v období od středy do pátku uspořádání těch akcí, které by mohly narušit důstojný průběh státního smutku,” uvádí starostka Berouna Šárka Endrlová.

Berounští zastupitelé vyjádřili soustrast nad ztrátou bývalého prezidenta již v pondělí. Při veřejném zasedání vyjádřili svou úctu minutou ticha.

S ohledem na státní smutek přikročilo ke změnám programu například berounské kino Mír. Na webových stránkách kina se návštěvníci mohou dozvědět, že 23. prosince kino Mír s ohledem na státní smutek a pohřeb Václava Havla nehraje.