Například mezi Zadní Třebaní a Karlštejnem spadl ze skály přímo na trať strom, který poškodil trakční vedení. Cestující tak čekalo v pondělí ráno nejedno překvapení, a to v podobě náhradní dopravy, upravených časů odjezdů a příjezdů i nedostatečné kapacity přistavených vlaků. „Včera ráno jsem jela ze Srbska do Berouna. Přistavili nám motorák, dva vozy cestujícím ale nestačily. Byly přeplněné, a to jak lidmi, kteří jeli zřejmě za prací, tak i turisty," popsala včerejší situaci mladá cestující.

Zástupci Českých drah k nedostatečné kapacitě uvedli, že se jedná o mimořádnou situaci. „Trať kolem řeky je nesjízdná. Počet a kapacita vozů je omezená," sdělil za České dráhy Petr Šťáhlavský.

K dalším problémům došlo na trati mezi Řevnicemi a Dobřichovicemi. „Zde je poškozený trakční stožár, z toho důvodu je omezený provoz, vlaky jezdí pouze po jedné koleji," konstatoval v pondělí ráno za Správa železniční dopravní cesty Pavel Tesař. Jak uvedl, odstraňování škod pokračuje a v odpoledních hodinách by se měla situace částečně zlepšit.


Vyjádření zástupců Českých drah - pondělí 5. srpna 2013:

Vzhledem k popadaným stromům na železniční trať a poškození trolejového vedení včetně stožárů je do odvolání přerušen železniční provoz v úseku ŽST Karlštejn – ŽST Řevnice.

V úseku ŽST Řevnice – ŽST Dobřichovice je provoz veden pouze po jedné koleji.

Mezi ŽST Karlštejn a ŽST Řevnice je zavedena náhradní autobusová doprava.

Část rychlíků je vedena odklonem přes trať č.173 ( přes Rudnou U Prahy ). Některé rychlíky jsou vedeny do ŽST Karlštejn odkud je do Řevnic zavedena náhradní autobusová dopravy.

Zástupcu Českých drah se za vzniklou situaci omlouvají.