Na břehu Berounky již brzy začne vyrůstat unikátní projekt, který v Berouně a snad i v celém kraji nemá obdoby. Společnost Harmonie Group chystá pro budoucí klienty 131 bytů v atraktivní lokalitě Štulovny na břehu řeky, na kterou bude výhled ze všech objektů. Jak vysoká však bude cena za toto nadstandardní bydlení? Bude určené jen elitě, jak se někteří obyvatelé domnívají?

Podle marketingového ředitele Harmonie Group Jiřího Hlinky budou co nevidět zahájeny demoliční práce na původním objektu. „Právě probíhá vyklízení a samotné práce by se měly rozeběhnout v září až v říjnu. Architektura byla schválená příslušnou komisí při berounské radnici,“ sdělil Jiří Hlinka, který vidí jedinečnost projektu například v unikátním posazení na břehu řeky a přitom v návaznosti na centrum města. „Jedinečnost jsme mu vtiskli i například tím, že jsme maximum vozidel umístili pod zem. Zkrátka žádný podobný projekt ve středních Čechách nevyrostl, nevyrůstá a jen tak nevyroste,“ řekl Hlinka.

Řada lidí si však myslí, že pro ně nové bydlení bude finančně nedostupné. „Je dobře, že se v Berouně tolik staví, ale myslím si, že si tyto byty můžou dovolit jen boháči. Mělo by se myslet i na obyčejné lidi,“ řekla obyvatelka Berouna, která nechtěla být jmenovaná. Jiří Hlinka z Harmonie Group, která má ve své nabídce i levnější byty, se však brání. „Projekt je určen těm, kteří dokáží ocenit všechny jeho přednosti. Ceny se pohybují v rozmezí 38 až 55 tisíc korun za metr čtvereční, což je stále zhruba 45 až 75 procent toho, co stojí tak zvané riverfront projekty v Praze. Je pravdou, že chceme, aby obyvatelé Nábřeží byli vnímáni jako určitá elita. To ale vyžadují i oni sami. Stejně jako před druhou světovou válkou byla pražská, pařížská či třeba berlínská nábřeží obývána úspěšnými podnikateli, lékaři, autoritami, vyšší střední třídou. Slovo bohatý však není na místě,“ dodal.

Více informací naleznete na webové stránce www.harmoniegroup.cz.