„Oslovili jsme v minulém týdnu Nadaci Tipsport, která v mnoha směrech podporuje život na Berounsku, s prosbou o pomoc při shánění ochranných prostředků pro místní lékaře, ale třeba i pro pracovníky sociálních služeb a ostatní občany z Berounska, kteří je ke své práci nutně potřebují,“ řekl místostarosta Berouna Dušan Tomčo.

ONLINE ke koronaviru najdete ZDE

„Na výzvu Nadace Tipsport okamžitě zareagoval jeden z našich dodavatelů, a tak se nám poměrně rychle podařilo zajistit pro města i přímo naše zaměstnance dodávku kvalitních roušek. Z pěti tisíc kusů jich přes čtyři tisíce věnujeme Berounsku,“ přidal reakci generální ředitel Tipsportu Petr Knybel.

„V pondělí si zástupci města převzali první tisícovku roušek a následně je rozdali a rozvezli na určená místa,“ doplnila ředitelka Nadace Tipsport Lucia Štefánková.

Roušky splňují veškeré certifikace, jsou pratelné a mají garantovanou schopnost použití i po 50 pracích cyklech (na 60 stupňů). Pro zvýšení účinnosti roušky je dobré materiál po každém praní přežehlit.

Sázková kancelář Tipsport sídlí ve středočeském Berouně a je jedním z největších zaměstnavatelů v regionu, dlouhodobě podporuje různorodé charitativní, sportovní i občanské aktivity Města Berouna i jeho okolí. Nadace Tipsport vznikla teprve před třemi lety, ale už patří k desítce největších firemních nadací v zemi. Svoji podporu zaměřuje například na celorepublikové ekologické projekty Sázíme budoucnost, lokální projekt sdílených elektrokol pro obyvatele Berounska a s občanským sdružením Post Bellum podporuje slavné československé sportovce v projektu Tipsport pro legendy.

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in