Cílem grantu je především rychlá a efektivní pomoc, aby tyto organizace mohly v současné náročné situaci způsobené koronavirovou pandemií i nadále financovat své projekty.

„Když jsme na Berounsku minulý rok vypsali stejnou grantovou pomoc, tak jsme doufali, že tento rok to už nebude potřeba. Realita však ukazuje, že tomu tak není. Chceme tedy opět pomoct a zároveň tak vyjádřit vděčnost za práci, kterou tyto organizace dělají,“ uvedla Lucia Štefánková, ředitelka Nadace Tipsport.

Na loňskou grantovou výzvu Nadace Tipsport reagovalo celkem 22 místních organizací. Sedmnáct z nich splnilo podmínky udělení grantu a nadace všem žadatelům vyhověla, kdy bylo dohromady vyplaceno více než 784 tisíc korun.

„Mezi žádostmi se objevily organizace pomáhající dětem, seniorům, nemocným, postiženým, ale i zvířatům. Rozsah pomoci se pohyboval od 25 do 50 tisíc, ve dvou případech jsme dokonce přispěli částkou 100 tisíc korun,“ upřesnila ředitelka.

Sdružení a spolky také často žádaly o dezinfekční a ochranné prostředky pro zaměstnance i klienty, jiné o pomoc s náklady na provoz, jakou jsou nájmy či nákup pohonných hmot. „Jiné organizace zase z důvodu pandemie musely začít fungovat online, a žádaly tak o podporu při tvorbě videokurzů nebo online přednášek,“ doplnila Štefánková.

O finanční podporu z grantu s názvem Pomoc neziskovkám na Berounsku 2021 lze prostřednictvím webových stránek nadace zažádat do čtvrtka 2. prosince.