„V Tetíně jsme natáčeli i první sérii, kdy jsme za Damilem postavili dřevěnou vesnici, která v seriálu dostala jméno Dvouříčí. Ve třetí sérii se tato vesnice vrátí. Místo se nám líbí zejména proto, že je obklopeno skalami a stromy, takže se nám dobře kontroluje při natáčení,“ říká David Minkowski ze Stillking Films. Druhá série, která po letošní zářijové premiéře nabídla divákům Amazon Prime Video osm dílů, se natáčela převážně v Praze.

Večerní prohlídky zámku Zbiroh. I děti se zapojí
Zámek po soumraku. Večerní prohlídky Zbirohu jsou tajemné i zábavné

S třetí řadou se ale filmový štáb vrátil do Tetína. „Najali jsme i několik místních pomocníků a komparzistů, nicméně valná část jich jezdí z Prahy. Dozor na place dělají dobrovolní hasiči z Buštěhradu,“ dodal Minkowski.

Třetí řada seriálu bude mít premiéru na podzim roku 2024. V hlavní roli se opět představí anglická herečka Rosamund Pikeová, která v epickém fantasy světě představuje Moirane Damodred, členku mocného sabatu vládců magie Aes Sedai.

Zdroj: Youtube

Během první série hledali Moirane a její strážce Lan Mandragoran znovuzrozeného draka, který by mohl zachránit svět před Temným. Zahrál si ho švédsko-libanonský herec Fares Fares.

Seriál byl tehdy přijat jak kritiky, tak diváky. Na serveru Rotten Tomatoes nasbíral 78 procent od kritiků a 74 procent od diváků, což není příliš obvyklé.

Pod vedením výtvarnice Barbory Divínové si mohly ženy dekorovat šablonovým tiskem polštář nebo tašku.
Polštář či taška podle vlastní fantazie? V Tetíně začali s tvořivými večery

Na konci první série je Temný poražen. Ovšem jen zdánlivě. Ve druhé sérii jsou mladí přátelé ze vsi Dvouříčí rozeseti po krajině a čelí novým hrozbám. Moirane jim nedokáže pomoci, takže musejí hledat oporu jeden u druhého. Ve světle i v temnotě. A jaký bude děj třetí řady? Na to si budeme muset počkat do příštího roku.