„Máme předepsaný oděv, tedy dlouhé kalhoty a košili. Bohužel klimatizace nestíhá, takže tady máme pěknou výheň,"svěřil se nám zaměstnanec jednoho marketu na Berounsku.

Nezáviděníhodnou situaci mají i zaměstnanci, kteří pracují venku, ale i řidiči z povolání.

Na ochlazování organizmu při tak vysokých teplotách ale musí myslet všichni. Ředitel záchranné služby Bořek Bulíček nám prozradil jednoduché pravidlo, kterým by se měli všichni řídit a předejdou tak případné dehydrataci: „Je to prosté pravidlo, pokud nejdete každé 2 až 3 hodiny čůrat, pak má vaše tělo nedostatek tekutin a vy musíte zvýšit jejich příjem."

Obecně v těchto horkých dnech platí nepít ledové a sladké limonády, pít hlavně vodu a minerálky. Minerálky je ale potřeba střídat. „V těchto dnech je dobré i pivo alkoholické či nealkoholické, a to jako iontový nápoj. Samozřejmě v přiměřené míře," zdůrazňuje Bořek Bulíček.

Jako šéf záchranářů se ale nejvíc zaměřil na maminky s dětmi v kočárcích. „Novopečené maminky si musí uvědomit, že v kočárku, který má uzavřenou korbičku a ještě boudičku, je neuvěřitelné vedro a navíc tma pořád necirkuluje vzduch," upozorňuje možné rychlé přehřátí miminek Bořek Bulíček.
Zapomeňte v těchto dnech na zavinovačky a další pokrývky, děti zbytečně nenavlékejte.

„U větších dětí je také potřeba myslet na pitný režim, děti si málokdy řeknou o pití, je potřeba u nich bedlivě sledovat příjem tekutin. Důležitá je samozřejmě pokrývka hlavy, ideálně namočená. Naše maminky nám na hlavy v létě dávaly mokré šátky a kloboučky a moc dobře věděly, proč tak činí," dodal Bořek Bulíček.