Berounsko, Hořovicko/ Velmi tragicky vyhlížející dopravní nehoda, při které na dálnici D5 ve středu večer havaroval řidič s osobním automobilem Ford Mondeo a kvůli které byl omezen prvoz v jízdním pruhu na Prahu, nakonec dopadla dobře.


Při havárii, která se odehrála na 27. kilometru dálnice D5 ve směru na Prahu, řidič převrátil vozidlo na střechu a skončil v příkopu. „Řidič vozidla byl na místě preventivně vyšetřen lékařem. Jeho stav si ale nevyžádal hospitalizaci,“ popsal událost velitel berounských profesionálních hasičů Tomáš Hradil.
Vozidlo s totálně zničenou kaslí museli hasiči z příkopu vytáhnout pomocí navijáku z vyprošťovacího automobilu.


Jednotka profesionálních hasičů z hořovické stanice ten samý den zasahovala u požáru nízkého objektu v lokalitě Svatý Jan u Červeného potoka.
Na místě zásahu pak hasiči zjistili, že se jedná o nepovolenou stavbu – příbytek místního bezdomovce. „Protože se muž mohl nacházet uvnitř, byl proveden průzkum, při kterém bylo zjištno, že v hořící boudě nikdo není,“ poznamenal Tomáš Hradil. Na místě ohně byly nalezeny staré elektronické součástky, které vlivem požáru postupně explodovaly. Příčina vzniku požáru je v šetření.