Pochybnosti u této nabídky shledala nejprve hodnotící komise, která doporučila vypracování odborného posudku.

Jeho vypracování trvalo jen jeden týden. A výsledek? „Po zpracování posudku a posouzení na odborné úrovni se pochybnosti prokázaly jako oprávněné," prohlásil starosta Hořovic Jiří Peřina 
s tím, že z výběrového řízení byl nejlevnější uchazeč nakonec vyloučený.

Do výběrového řízení na rekonstrukci sportovní haly se přihlásilo celkem sedm firem. Do nejužšího kola výběru se dostaly tři společnosti. „Jednu jsme už 
v minulém týdnu vyloučili na základě toho, že její zástupci nereagovali na naši výzvu, ve které měli objasnit nejasnosti v podané nabídce," konstatoval Jiří Peřina.

Před předáním staveniště

Ze tří firem nejužšího kola výběrového řízení tak nakonec zůstala jen jedna, která se stala vítězem. Rekonstrukci sportovní haly hodlá zajistit za šestapadesát milionů korun. Než Hořovičtí s jejími zástupci podepíší smlouvu a předají jím staveniště, musí uplynout zákonná lhůta patnácti dnů. Do té doby by také mohlo přijít vyrozumění, zda bude na tuto hořovickou akci přidělená dotace.

A za kolik chtěl halu upravit nejlevnější dodavatel? Jeho nabídka byla necelých padesát milionů. Přitom projektem navržená cena byla šedesát milionů.
Události spojené s přípravami rekonstrukce haly sleduje řada sportovních klubů, které její úpravou získají nejen vhodnou plochu, ale díky jejím parametrům i možnost zařadit se do vyšších soutěží.