„Letošní ročník byl sehrán jako Středočeský krajský přebor. Při rekordní účasti sedmdesáti čtyř hráčů," prohlásil za pořadatele Jiří Kadeřábek.

Mezinárodní mistr
Ze třiceti šesti šachových oddílů z celé republiky zvítězil Mezinárodní mistr Pavel Jirovský ze Sokola Kolín, který tak dosáhl čistého hattricku. V juniorské kategorii zvítězil Dominik Civín ze Zdic a vybojoval si tak právo účasti na Mistrovství ČR v roce 2014.

Nejstarším účastníkem letošního ročníku se stal sedmasedmdesátiletý Miroslav Hašpl a naopak nejmladším osmiletý Jakub Vojta z TJ Spartak Vlašim. „Nejúspěšnější ženou byla Monika Závůrková z Tělovýchovné jednoty Kavalier Sázava," přidává další zajímavost Jiří Kadeřábek.
Domácí barvy Šachového klubu Hostomice hájili František a Ladislav Klánovi a Jiří Skřepský. „Ladislav Klán se stal nejúspěšnějším domácím hráčem a se ziskem osmi bodů obsadil v silné konkurenci 49. příčku celkového pořadí," pokračuje Kadeřábek.

Celá akce se mohla uskutečnit díky finanční podpoře města Hostomice, Krajského Šachového svazu a dalších. Patronát převzal starosta města Hostomice Vít Štáhlavský, který se zúčastnil závěrečného ceremoniálu a předal vítězným hráčům ceny.