„Všechny sochy se povedly, a tak bylo velmi těžké vybrat z nich ty vítězné. Porota musela přistoupit k několika zdvojeným a ztrojeným místům,“ řekla Lucie Menclová, mluvčí nemocnice.

Na čtvrtém děleném místě se umístili sochaři Jan Novotný a Martina Niubó Klouzová, na rovněž děleném třetím místě pak sochaři David Kraček, který byl hostem sympozia, Kamila Housová Mizerová a Karolína Kračková Neprašová. Druhé místo bylo rozděleno mezi dva umělce pana Miroslava Mlynáře a paní Jaromíru Němcovou. Svou sochou „Na hlavu padlý - totem nové doby“ porotu zaujal a první místo obsadil Pavel Míka. Ostatní účastníci sympozia byli oceněni Čestným uznáním.

Vítěz letošního ročníku si symposium velmi pochvaloval. „Akce se velmi povedla, stejně jako celé sochařské sympozium. Děkuji majiteli a pořadatelům, že jsem měl tu možnost se letošního ročníku zúčastnit,“ poděkoval usměvavý sochař a restaurátor Pavel Míka.

Tím však ocenění sochařů letošního ročníku neskočilo. „Příležitost vybrat svého favorita dostala i veřejnost prostřednictvím hlasování. Bylo překvapením, že se shodně sešel názor s porotou o druhém místě,“ řekla Lucie Menclová. První místo s bezkonkurenčním počtem 202 hlasů, z celkového počtu 400 hlasů, vyhrála Martina Niubó Klouzová a její socha Pandořina skříňka. Druhé místo obsadila Jaromíra Němcová se sochou Čas běží a na třetím místě se umístil Miroslav Mlynář s Minotaurem.

Vítězka volby veřejnosti Martina Niubó Klouzová ve své děkovné řeči zmínila i důvod svého vítězství. „Za vysokým počtem mých hlasů může jednoznačně dětské publikum. Je to fajn, že se mladá generace účastní a má zájem o umění. Těší mě takové akce, které tyto mladé k podpoře umění vedou. Myslím si, že bychom je měli ve vlastním zájmu touto cestou vést,“ poděkovala sochařka.

Do Drnového potoka v Klatovech uniklo velmi nebezpečné mořidlo, zabilo ryby.  Foto: MP Klatovy
Do Berounky se Úhlavou valí smrt, pozor na její vodu

Pokud vám zakončení symposia uteklo, neznamená to, že byste již sochy nemohli vidět. „Všechny sochy si můžete prohlédnout v galerii, či se na ně přijďte podívat osobně do našeho parku,“ podotkla Lucie Menclová.

Slavnostní den, který si nenechala ujít většina zaměstnanců, volně přešel do oslav 90 let založení berounské nemocnice. „Moderátor Olda Burda stručně připomněl historii vzniku nemocnice, její důležité milníky a předal slovo majiteli nemocnice Sotiriosovi Zavalianisovi. Ten přítomné kolegyně a kolegy potěšil zmínkou o zahájení kroků k výstavbě firemní mateřské školky, která zaměstnancům Rehabilitační nemocnice chybí, a vyslyšel tak jejich prosby,“ podotkla mluvčí nemocnice.

Ilustrační foto
Města chtějí regulovat užívání pyrotechniky

Dále připomněl neustávající práce na stavbě Centra duševní rehabilitace. „Popřál všem krásné odpoledne a tím byla oslava výročí nemocnice oficiálně zahájena. Zaměstnanci nemocnice Beroun, ale i jejich sesterských zařízení Nemocnice Hořovice a Multiscan Pardubice se mohli bavit při poslechu skupiny The Party Band, vystoupení Řeckého tanečního souboru a tanečnic TS Rytmus Úvaly,“ řekla Lucie Menclová.

Pro rodiny s dětmi bylo na místě připraveno mnoho aktivit od malování na obličej, divokého elektrického býka, obrovský skákací hrad až po soutěžní stezku zakončenou lákavými odměnami. Malé i velké diváky uchvátilo loutkové představení Divadélka Vysmáto.

Vrcholem celého odpoledne bylo vystoupení kapely SLZA, která roztančila publikum a jejíž alespoň jednu skladbu znali všichni hosté. Koncert skupina zakončila několika přídavky a neplánovanou autogramiádou pro desítky fanoušků všech věkových skupin.

Památný den sokolstva v rámci akce Večer sokolských světel si připomněla i Tělocvičná jednota Sokol Komárov.
Sokolové si připomněli památný den
Z předávání Cen města Beroun 2017.
Předávání cen města je uctěním zásluh osobností i historie