Vypadá to, že tvrdá omezení konečně přinášejí ovoce, avšak není zdaleka ještě vyhráno, jak potvrzuje mluvčí nemocnice Petra Horáková. „Situace v regionu se pomalu lepší, nicméně stav v nemocnici je nadále velmi vážný. Přesto nám ale umožňuje již postupný přechod k normalizaci činnosti nemocnice,“ řekla Horáková.

I tak nemocnice dle dostupných informací každý den stále přijímá několik pacientů s těžším průběhem covid-19. Celé interní oddělení a část jednoho oddělení chirurgie je nadále plně obsazeno těmito pacienty.

„To, co nás v posledních týdnech nejvíce trápilo, byla léčba pacientů s těžkým průběhem nemoci s nutností umělé plicní ventilace a navození stavu umělého spánku. Těchto pacientů máme v nemocnici nadále značné množství, ale stav většiny z nich se pomalu lepší. Proto počítáme s tím, že počet takto postižených osob bude v budoucnu ubývat, pokud budou nadále trvat hygienicko-epidemiologická opatření, která omezí šíření viru v populaci," řekl ředitel nemocnice Michal Průša.

Průša taktéž potvrdil, že v následujících týdnech začnou postupně obnovovat běžnou péči. Například od příštího týdne se opět začne s běžnou operativou, která se má v budoucnu rozšířit tak, aby se stihly odoperovat výkony, jež musely bát odloženy.

Chod nemocnice se bude nadále řídit dle své kapacity a i v dalších týdnech až měsících se nadále počítá s vysokou obsazeností lůžek covid-19 pacienty.