Oslavu významného výročí si užili pamětníci i obyvatelé města a přilehlých obcí. Ti první se ve čtvrtek odpoledne sešli přímo v hořovické nemocnici, aby zavzpomínali na roky, které v nemocnici prožili.

S očekáváním, že zde potká své bývalé kolegyně a kolegy, přišla i Alena Káchová. Do hořovické nemocnice nastoupila hned po škole, a to jako porodní asistentka. „Na první pracoviště mám krásné vzpomínky," říká žena, která připomíná primáře Koláře, který byl podle ní velmi korektní. „Vyžadoval perfektní práci, ale na personál nedal dopustit," zmínila Alena Kolářová.

NA NOČNÍ SANITKOU
Navíc se jí vybavuje i první noční. „Špatně jsem si přečetla jízdní řád. Místo abych přestoupila, pokračovala jsem ve směru na Příbram," popisuje cestu na první noční službu s tím že vyděšená vystoupila v Lochovicích. Pomohl výpravčí, který přivolal sanitku. „Byla jsem první, kdo přijel do práce sanitkou," uzavřela žena své vzpomínky a vydala se známými, které v konferenčním sále spatřila.

OD SAMÉHO ZAČÁTKU
U stejného stolu seděli i manželé Hrubých. I oni mají část svého života spojenou s hořovickou nemocnicí. Eliška Hrubá už od roku 1961, kdy byla nemocnice otevřená, zde působila jako neurolog a manžel Václav Hrubý zastával pozici vedoucího lékaře na rentgenologickém oddělení. Oba zaznamenali velký pokrok, kterého nemocnice od té doby dosáhla.

Vzpomínkového setkání se zúčastnily i další významné osobnosti. Vedle současného ředitele Michala Průši se zde objevili i jeho předchůdci. Pozvání přijal syn prvního ředitele Františka Kabátníka Vladimír Kabátník, kterého do Hořovic doprovodila manželka. Dostavili se i předchozí ředitelé Luděk Pelikán či Pavel Staňa. Nechyběl ani Josef Holman, který v Hořovicích působil nejprve jako závodní lékař. Atestace prvního a druhého stupně přispěly k tomu, že se v hořovické nemocnici začal věnovat náročnějším úkonům. Pozici ředitele zastával v letech 1987–89. Jak uvedl, šlo o hektickou dobu, ve které byly už cítit změny.
Pamětníci se v Hořovicích radovali ze shledání s bývalými kolegy, navíc si prohlédli nemocnici. Hned nato se v areálu uskutečnil hudební festival, na který se mohli vydat nejen lékaři a zdravotní sestry, ale i všichni ostatní.