Na každém patře nemocnice se střídá ve směnách zhruba třicet zaměstnanců, kteří na vánoční výzdobu něco vyrobili nebo přinesli z domova.

Na chodbě u výtahů ve třetím patře vítá příchozí velký sněhulák, kterého dva dny pletla a pak vyplnila dutým vláknem sanitárka Eva Andrušková.

„Výzdobu jsme připravovali zhruba týden. Holky se inspirovaly na internetu a vyrobily řetězy jako EKG, ze zkumavek nachystaly světýlka. Pacienti nám říkali, že máme výzdobu nejhezčí. Velkou motivací nám je slíbená finanční odměna na tmelení týmu,“ uvedla zdravotní sestra Květoslava Richterová ze třetího patra Rehabilitačního centra v Berouně.

Pro pavilon Centra duševní rehabilitace zase vyrobila vedoucí terapeutka Silvie Balíková andělíčky z chemlonu a velké vločky z papíru.

„Většinu výzdoby na oddělení nachystali sami naši pacienti,“ připomněl Matěj Kasal, vedoucí lékař ambulancí.

Hospitalizovaní pacienti, kteří budou muset strávit Vánoce v nemocnici, tak alespoň nepřijdou o vánoční atmosféru. „Podle předběžných odhadů jich bude zhruba dvě stě,“ potvrdila Lucie Lišková z PR oddělení Rehabilitační nemocnice Beroun.

Jaké bude v nemocnici vánoční menu? „Vzhledem k tomu, že večeře jsou v naší nemocnici většinou studené, v podobě obložených chlebů, tak alespoň k vánočnímu obědu dostanou pacienti rybu s bramborovou kaší a zeleninou,“ dodala Lišková.

Každý rok mají zaměstnanci nemocnic v Berouně a v Hořovicích možnost nominovat své kolegyně a kolegy na ocenění Nejlepší zaměstnanec. Na vánočním večírku pak Sotirios Zavalianis, majitel zdravotnického holdingu AKESO, pod nějž nemocnice spadají, vybere 30 nominovaných zaměstnanců, které i s partnery pošle za odměnu na týdenní dovolenou do Řecka.

close Vánoční pouták info Zdroj: Redakce zoom_in Vánoční pouták

Svůj příspěvek doplňte o vaše celé jméno a uveďte minimálně okres, odkud jste, děkujeme. Příspěvky posílejte na mail vanoce@denik.cz.