Pro změnu umístění parkovacího automatu se vedení nemocnice rozhodlo kvůli jeho lepší dostupnosti pro návštěvníky. „Po úhradě parkovného máte až třicet minut na opuštění parkoviště,“ napsala na webu nemocnice mluvčí Petra Horáková.

Parkoviště u Rehabilitační nemocnice Beroun má celkovou kapacitu 268 vozidel, z toho dvanáct míst je vyhrazených pro invalidy a tři místa pak pro maminky s kočárky.

Parkovné návštěvníci zaplatí podle toho, které z parkovišť se rozhodnou využít. Parkování v areálu nemocnice je do třiceti minut zdarma, od třiceti do šedesáti minut zaplatí padesát korun. Každá další hodina pak stojí stokorunu.

Levnější varianta je v případě parkování pod areálem nemocnice. Do šedesáti minut zaplatíte dvacet korun, nad šedesát minut pak za každou další hodinu třicet korun.

Výjimku mají pouze držitelé průkazu ZTP a ZTP/P, kteří mohou pobýt s vozem v areálu nemocnice čt\ři hodiny zdarma. Jejich vozidlo však musí mít zvláštní označení č. 07 a na vrátnici se musí prokázat průkazem. Parkování nad čtyři hodiny je následně zpoplatněno částkou sto korun za hodinu,“ uvedla Petra Horáková s tím, že od 22 do 6 hodin jsou bezplatné tři hodiny pro všechny.