Vyplývá to z výsledků, které zástupci Country Life obdrželi ve čtvrtek ráno. „Výsledky testů španělských okurek, které jsme dovezli z Německa, potvrdily, že okurky neobsahují nebezpečné bakterie. To je v souladu s informacemi z Německa, že španělské okurky byly za zdroj nebezpečné nákazy považovány neprávem,“ uvedla za Country Life tisková mluvčí Lubomíra Chlumská.

„Doufáme, že současná aféra povede ke zvýšenému zájmu spotřebitelů o tuzemské biopotraviny“, říká ředitel Country Life Otakar Jiránek.
Podle něj je však problém v tom, že pokud zákazníci vyžadují široký sortiment ovoce a zeleniny po celý rok, není to možné řešit jinak než dovozem. „Například sezona okurek je v našich zeměpisných šířkách od června do září,. V tomto období je pro nás také konzumace tohoto druhu zeleniny nejpřirozenější. V každoročním období se rodí právě takové druhy plodin, které jsou v tomto období pro člověka nejužitečnější. Okurky ochlazují a proto je jejich konzumace nejvhodnější právě v létě. Očekávat okurky na pultech prodejen po celý rok znamená produkty dovážet,“ vysvětlil Jiránek.