Zaměstnanci Státní zemědělské a potravinářské inspekce při své středeční kontrole skladu supermarketu Albert na Husově náměstí v Berouně objevili výskyt trusu hlodavců, potraviny poškozené nebo kontaminované škůdci, stopy po působení hlodavců a také kouření v provozovně. Sklad tak nechali uzavřít.

„Rádi bychom zákazníky ubezpečili, že nález inspekce se netýkal naší prodejny, ale pouze skladu. Záležitost jsme důsledně vyřešili. Nyní je sklad již opět otevřený. Ačkoli se toto omezení nijak nedotklo zákazníků, přesto se jim velice omlouváme. Naše zaměstnance jsme opětovně proškolili, aby striktně dodržovali nastavené postupy a procesy. O prevenci výskytu hlodavců se starají specializované certifikované deratizační firmy,“ odpovědělo Deníku PR oddělení Albertu.

V Cajthamlově ulici probíhá kontrola měření jen za slunečného počasí, jelikož přístroj pracuje díky solárnímu panelu.
Závodníky překvapí první radary na Berounsku. Deník už ví, kde se bude měřit

Nicméně v pátek dopoledne byl obchod plný zákazníků, kteří zde nakupovali. „To jsem vůbec nevěděla, nemám internet. To je šok. Mám to sem nejblíž, tak tady nakupuji pravidelně,“ odpověděla jedna ze seniorek, která zde nakupovala. Podle ní je ale všude něco, a tak sem bude chodit dál.

Na sociálních sítích rovněž koluje video, kde si krysa pochutnává na šunkách v pultovém boxu a je u něho napsáno, že se jedná o prodejnu Albert na Husově náměstí v Berouně. Je to ale podvod. Toto video nepochází z této prodejny už jen podle cedulek u uzenin.