Obyvatelé Nižbora si mohli vychutnat svůj vánoční dárek už o víkendu před Štědrým dnem. V nižborském zámku totiž mohli obdivovat dva nové zvony, na které se Nižborští složili ve veřejné sbírce.

„Na zvony se podařilo od štědrých dárců vybrat 150 tisíc korun. Jsme všem velice vděční, a to nejen těm, kteří věnovali tisíce, ale i důchodců, kteří dali, kolik mohli,“ vzkázala všem lidem, kterým nebyl osud nižborských zvonů lhostejný, starostka obce Kateřina Zusková.

K jednomu zvonu, který byl dlouhé roky na nižborském zámku samotný, tak přibyly další dva.

„Bohužel se do Vánoc nepodaří zajistit jejich instalaci. Je ale důležité, že už je máme vyrobené a jsou u nás v obci,“ dodala Kateřina Zusková.
Nové zvony, které zhotovil akademický sochař Josef Tkadlec z Halínkova na Moravě, si obyvatelé Nižbora mohli prohlédnout o víkendu při slavnostní mši a vánočním koncertu.

Protože veřejná sbírka měla v Nižboru velký úspěch, chce se starostka obce pustit do dalšího projektu.

„Získali jsme kapli ve Stradonicích. Na její opravu bychom také chtěli vypsat veřejnou sbírku. Přesvědčili jsme se, že naši občané nejsou lhostejní ke svému okolí ani ke své historii. Věřím, že proto podpoří i tuto akci, kterou připravujeme a chceme realizovat,“ prozradila plány s další veřejnou sbírkou Kateřina Zusková.