Nová plocha vhodná pro řadu sportovních aktivit se nachází hned vedle školního areálu. Že z ní mají děti opravdu velkou radost, svědčilo to, že při slavnostní zahájení na hřiště vyběhly desítky školáků a předvedly, co umí. Pěvecký sbor zde vystřídaly dívky se svou sportovní sestavou, následovaly děti s dalším hudebním vystoupením inspirovaným oblíbeným muzikálem Pomáda.

Lehká atletika
Slavnosti se zúčastnili i radní Středočeského kraje Pavel Hubený a starostka obce Zaječov Irena Nezbedová. Právě Středočeský kraj a obec Zaječov na rekonstrukci hřiště přispěly. Kraj vložil do akce 774 tisíc korun, obec 101 tisíc. „Hřiště nám nabídne mnohem lepší podmínky jak pro míčové hry, tak pro další aktivity pohybových kroužků," uvedla ředitelka Základní školy Zaječov Marie Ernestová. Jak doplnila, zlepší se i podmínky pro přípravu v lehké atletice. Zaječovská škola se dlouhodobě zapojuje například olympijského víceboje, kde dosahuje významných výsledků.

Za zmínku rozhodně stojí i to, že víceúčelové hřiště, které nahradilo starou asfaltovou plochu, bylo několik dnů před otevřením zasažené krupobitím a přívalovým deštěm. S odklízením naplavenin pomohla místní firma. Do budoucna mají hřiště před přívaly vody ochránit drenážní strouhy.