„Lidé si k nám zatím hledají cestu. Jak o víkendu, tak v pracovním týdnu přijde denně do dvaceti lidí, což už považujeme za zájem," říká informační pracovnice Yvetta Hájková. „Všichni návštěvníci se chtějí podívat do nových prostor, chtějí vidět, jak to tady vypadá," dodává.

Místní míří do centra zejména pro informační zpravodaj, turisté zase mají zájem o zdejší nabídku, která zahrnuje různé upomínkové předměty. K dispozici jsou pohledy Hořovic, i z regionu, informační brožura o Hořovicích, turistické vizitky či mapa Chráněné krajinné oblasti Brdy.


„Nabídka se bude postupně rozšiřovat. Zatím se finanční prostředky investovali především do rekonstrukce a zařízení nových prostor," podotýká Yvetta Hájková, která dokáže se svými spolupracovníky také dobře poradit. „Občas řešíme, kudy a kam do Brd, kde se dobře najíst a kam všude se ještě vydat," zmiňuje nejčastější dotazy návštěvníků dlouholetá informační pracovnice.

Ohlasy na nové infocentrum jsou zatím pozitivní. „Je to veliká změna proti tomu, v jakém prostředí předtím pracovalo," pochvaluje si přesun do Starého zámku místostarosta Hořovic Ondřej Vaculík. Navíc infocentrum je nově otevřené i o víkendu. Dříve bylo veřejnosti přístupné jen v úřední hodiny radnice.