Starosta Jiří Peřina společně s místostarosty Ondřejem Vaculíkem a Janou Šrámkovou přišli na jednání s konkrétním návrhem. Ten byl majitelem Nemocnice Hořovice přijatý.

„Dohodli jsme se na tom, že parkoviště vznikne. Město by bezplatně převedlo pozemek na Nemocnici Hořovice. Nemocnice by z vlastních zdrojů vybudovala parkoviště, kde by klienti měli možnost bezplatně parkovat,“ konstatoval starosta Hořovic Jiří Peřina 
s tím, že to bude také podmínkou smlouvy o převodu pozemku. Jeho slova potvrdil i majitel Nemocnice Hořovice Sotirios Zavalianis.

Smlouvu nyní připravuje právní odbor městského úřadu Hořovice, dále ji projedná rada města i zastupitelstvo. A kdy by se mohli lidé nového parkoviště u nemocnice dočkat?

„Závisí to na právních úkonech. Víme o tom, že situace je akutní. Tak jsme při jednání, které se uskutečnilo minulou středu, i vystupovali. Budeme se snažit akci urychlit maximálně,“ prohlásil starosta Hořovic Jiří Peřina, který upřesnil, že postavit nové parkoviště se letos určitě už nestihne. „Byli bychom rádi, kdyby se tak stalo v příštím roce,“ dodává Jiří Peřina.

Podle místostarosty Hořovic Ondřeje Vaculíka, tuto aktivitu město již mělo. „Byla připravená i smlouva, která byla na pronájem plochy na padesát let za symbolické nájemné tisíc korun ročně, ale tehdy nemocnice parkoviště neuskutečnila, protože realizovala svoje investiční záměry uvnitř. Jak jsme se od majitele nemocnice dozvěděli, nyní je pomalu končí,“ vysvětlil Ondřej Vaculík.

Jiří Peřina doplnil, že se jedná o parkovací plochu pro 99 aut. „Chceme zachovat i stávající parkovací místa, která jsou na silnici u nemocnice. Zavázali jsme se, že tuto komunikaci zrekonstruujeme včetně autobusové zastávky," uzavírá starosta Hořovic.