Nové řadové domy vznikají nyní na stráni nad Mateřskou školou Pod Homolkou. K nastěhování by měly být již v prosinci letošního roku. Konkrétně se jedná o 41 rodinných domů řešených jako 6+ k. k. o velikosti 142 metrů čtverečních v atraktivní lokalitě s krásným výhledem na Beroun.

Sázka na dobrou lokalitu v Berouně

„Tuto lokalitu jsem si vybral především proto, že bydlím hned naproti přes ulici, líbí se mi tady a měl jsem to štěstí, že tady bylo volno,“ prozradil jednatel developerské společnosti Homolka invest Martin Šiller, který vidí pozitiva právě v poloze, kde se budou domy nacházet, a ve kvalitní architektuře. Společnost do výstavby řadových domů investuje řádově 140 milionů korun a jejich budoucí majitelé se tak mohou těšit na obytný soubor nabízející řadové domy se zahradami a účelným, flexibilním uspořádáním prostorů. Kromě toho bude u rodinných domů také společný prostor pro sport a odpočinek přímo přístupný ze soukromých zahrad.

Volné domy jsou už jen čtyři

„Nyní dokončujeme hrubé stavby, ale přesto máme již většinu domů prodaných či rezervovaných. Volné domy jsou už jen čtyři a jejich cena se pohybuje zhruba od 4 650 000 do 5 280 000 korun,“ sdělil Martin Šiller. Společnost jedná s klienty nejen o samotném prodeji, ale také o konečné podobě rodinných domů. „Klient si může přát například úpravu dispozic, změny ve vybavení či doplnit věci v rámci nadstandardu. V tom mu můžeme vyjít vstříc. Vnější úpravy však na přání dělat nemůžeme“ dodal Šiller.

Sám architekt k řešení řadových domů v lokalitě Pod Homolkou říká: „Při vzniku projektu hrála významnou roli snaha o odpoutání se od trendů a naopak důraz na trvalejší hodnoty a celostní kvalitu díla. Řadové domy by měly poskytnout komfortní bydlení v moderních a účelně navržených obydlích s vysokou užitnou hodnotou za příznivou cenu. Domy mají ve své kategorii poměrně velké soukromé zahrady a každý má rovněž jedno kryté a jedno nekryté parkovací stání. V ulicích před domy jsou další parkovací stání stíněná stromořadími,“ uvedl architekt Roman Koranda.