Návštěvníci tak mohli podpořit seniory, zdravotně postižené nebo například ty, kteří se ocitli v nouzi.

Novoroční koncert v Lochovicích si užily desítky lidí. „Koncert jsem navštívila i v předchozích letech. Vždy se mi moc líbil," prohlásila Jana Šmejkalová z Lochovic. K ní se letos přidala i Marie Výborná z vedlejší obce Netolice. „Také jsem chtěla zažít tu pěknou atmosféru," dodává s úsměvem žena.

Sváteční setkání v lochovickém zámku uvedli žáci základní školy svým vánočním představením. „Vystoupí děti z dramatického kroužku," vysvětlila ještě před představením učitelka Základní školy v Lochovicích Šárka Vašíková a doplnila, že hru žáci před Vánoci zahráli spolužákům z prvního stupně.

Hlavní událostí sobotního odpoledne bylo vystoupení souboru Musica pro Sancta Cecilia. Vystoupení souboru je v Lochovicích spjaté se začátkem nového roku už řadu let. „Máme rádi rodinnou atmosféru, která zde vládne. Jsou zde milí lidé a příjemné prostředí," prohlásil za soubor Martin Vítek.

Pak už si mohli lidé poslechnout hudbu z období renesance a baroka. Zazněla i jedna gotická píseň. Soubor Musica pro Sancta Cecilia se letos chystá natočit další CD, už šesté v pořadí. Mělo by se jednat o hudbu vánočního baroka. „Pokud vše dobře dopadne, mělo by vyjít před Vánoci," dodali členové vokálně instrumentálního souboru, který vznikl v roce 1992 na půdě pražské Konzervatoře a ladičské školy Jana Deyla. Jde o konzervatoř pro zrakově postižené. Soubor přeje čtenářům Berounského deníku úspěšný rok a hodně zdraví.

Dobrovolné vstupné podpoří soubor Musica pro Sancta Cecilila i místní školáky, kteří při novoroční akci vystoupili. Zástupci lochovického zámku základní školu podporují pravidelně i v průběhu roku, a to částkou, která se rovná aktuálnímu letopočtu.

Finanční prostředky získané v rámci Tříkrálové sbírky v zapečetěných kasičkách míří na Farní charitu.
Na akci nechyběl ani čaj pro děti a svařené víno pro dospělé.

Jak na konci hudebního setkání uvedla majitelka zámku Renata Schumová, lidé se mohou v průběhu roku těšit i na další akce.