Ta se buduje z prostředků Ministerstva životního prostředí, Státního fondu životního prostředí a s nemalým příspěvkem obce. Celkem se jedná o výstavbu deseti kilometrů kanalizačních trubek.

V současné době je Nový Jáchymov kvůli kanalizaci rozkopaný na mnoha místech.

„Kvůli výstavbě kanalizace je Nový Jáchymov neprůjezdný. Na všech vjezdech je stále platné dopravní značení Vjezd zakázán a Slepá ulice. V kritické době, kdy jsme se souhlasem soukromého majitele zajistili pro místní obyvatele a nezbytné případy, sanitní a záchranné vozy průjezd centrem obce, došlo k tomu, že tento průjezd začali používat i řidiči, kteří Novým Jáchymovem pouze projíždějí. Tím nás donutili tento průjezd uzavřít. Uzavření tohoto průjezdu způsobilo obyvatelům obce nemalé problémy," uvedla k situaci v obci místostarostka Nového Jáchymova Zoja Spurná s tím, že představitelé Nového Jáchymova apelují na řidiče, aby nevjížděli do zákazu vjezdu a tím nezpůsobovali problémy při výkopových pracích a výstavbě kanalizace. „Nový Jáchymov je až do dokončení výstavby kanalizace neprůjezdný," dodala Zoja Spurná.

Představitelé obce také hodlají podat žádost na policii České republiky, aby prováděla kontrolovaly, které budou zaměřené na dodržování zákazu vjezdu do obce.