Odbor dopravy v Berouně už schválil zřízení kyvadlové dopravy, která se přesune na opačnou stranu komunikace, aby práce mohly pokračovat v protisměru. Nová uzavírka má platit od prvního prázdninového dne až do konce srpna. V opravené části silnice se bude zatím jezdit na provizorně vyasfaltovaném povrchu.

„Až se dokončí práce i na této straně, komunikace se na jeden až dva dny uzavře a po celé ploše položíme celistvou finální vrstvu asfaltu,“ uvedl Jan Novák, vedoucí projektu ze společnosti Strabag, která je zhotovitelem stavby.

Práce se přesunou také do Jungmannovy ulice, která bude od 1. července zcela uzavřena, a to v úseku od základní školy až po křižovatku v Zahořanech. Objízdné trasy tam zůstávají nezměněné.

Králův Dvůr na probíhající rekonstrukci obou ulic naváže stavbami chodníků, které hradí město. V Jungmannově ulici půjde o propojení stávajících chodníků v městské části Zahořany s jižní částí města. V Plzeňské ulici propojí nový chodník zastávku Na Knížecí se stávající cestou směrem k zámku.

„V Jungmannově ulici se původní most přes Dibří potok zbourá a vyroste tam nový i s chodníkem. Ten propojíme s už existujícím chodníkem, který zatím končí v místě u garáží. Znamená to, že nová cesta pro pěší bude prodloužena až na kruhový objezd, který vznikne v Zahořanech. Ve druhém případě povedeme nový chodník od autobusové zastávky dole u kruhového objezdu v Plzeňské ulici směrem k lávce, která vede k zámku,“ potvrdil starosta města Petr Vychodil.

Tato etapa je součástí velké rekonstrukce, která potrvá do prosince příštího roku. V rámci stavby vzniknou tři nové okružní křižovatky, opravy se budou týkat i dvou mostů přes Dibří potok. Zahořanský most přitom bude téměř rok zavřený. Investory akce za zhruba 146,5 milionu korun jsou města Králův Dvůr, Beroun a Středočeský kraj.