Projekt je ve fázi povolování a v příštím měsíci by mělo město dostat souhlas k zahájení stavby. „Máme vypracovaný projekt ke stavebnímu povolení. Potřebná vyjádření od dotčených orgánů jsou už z drtivé většiny taktéž hotové. Začátkem února proto plánujeme podat žádost o stavební povolení,“ sdělil starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

V těchto dnech má radnice dokončovat rozpočet na financování stavby, vybavení a budoucí podoby venkovního hřiště, aby mohla podat žádost o dotaci. Ta bude teprve vypsána a pro Králův Dvůr je důležité překonat částku padesáti milionů korun, aby mohli na finanční prostředky dosáhnout.

„V tuto chvíli připravujeme všechny podklady, abychom mohli o peníze požádat. V případě, že tuto podmínku nesplníme a částku nepřekročíme, žádost o dotaci nepodáme. Počkáme na příští rok a novou výzvu, a jestli žádná nepřijde nebo v ní případně neuspějeme, postavíme nový školní pavilon z rozpočtu našeho města,“ pokračuje Vychodil.

Setkání berounských spolků.
Spolky z Berouna a okolí hledaly na vůbec prvním setkání možnosti spolupráce

Nový moderní pavilon by měl pedagogům sloužit už ve školním roce 2025/26 a rozšířit kapacitu školy o 120 míst. Vznikne pět nových tříd, z toho jedna odborná. Škola nicméně plánuje využití nových prostor především k přivítání nových žáků.

„Co se týče všech učeben, tak ty jsou většinou multifunkční díky moderní technice. Potřebujeme tedy hlavně nové třídy, protože máme stále více dětí. Prioritou je tedy rozšíření kapacity,“ podotkl ředitel Základní školy Počaply Evžen Krob.

Vizualizace podoby nového pavilonu.Vizualizace podoby nového pavilonu.Zdroj: Město Králův Dvůr

Architekti novou podobou pavilonu „zapustili“ do terénu vedle stávajícího venkovního hřiště na dvorku školy. Vznikne zde tak nová plocha ke hraní přímo na střeše budoucího pavilonu.

„Určitě je tedy velmi zajímavé, jak bude nový pavilon ladit se stávající budovou školy, která je kulturní památkou. Na jeho střeše plánujeme vybudovat venkovní hřiště. Projekt také počítá s terasou, kterou budou děti moci využívat jako venkovní třídu,“ doplnil starosta a ujistil, že do té doby mají v králodvorských školách zajištěnou dostačující kapacitu.